World Dog Show 2017 09-12.11.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|Ryhmän parhaat juniorit|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
9.11.2017 Torstai|10.11.2017 Perjantai|11.11.2017 Lauantai|12.11.2017 Sunnuntai
BEST IN SHOW
Tuomari Kliebenstein Horst, Saksa
1. tanskandoggi, keltainen
Queenie Eye Del Castel Levante, om. Vidano Patrizia Maria, Italia
2. karkeakarvainen kettuterrieri
Hampton Court's Monte Cristo, om. Malzoni Victor, Iso-Britannia
3. beagle
Dialynne Peter Piper, om. Spavin Melanie, Iso-Britannia
4. amerikancockerspanieli
Afterglow Miami Ink, om. Lynn Jason & Da Silva Rui Jorge, Iso-Britannia
 
BEST JUNIOR IN SHOW
Tuomari De Santiago Rafael, Puerto Rico
1. papillon
Planet Waves Forever Young Daydream Believers, om. Roosens Kathleen, Belgia
2. saksanpaimenkoira
Finja Von Walenius, om. Weißmann Nicole & Wüst Hans Dieter, Saksa
3. saluki
Elamir Gypsy Power, om. Cabral Mario, Espanja
4. portugalinvesikoira
Balthazar Django Rei Pescador, om. Suchanová Blanka, Tsekin tasavalta
 
BEST IN SHOW GERMAN BREEDS
Tuomari Pohling Josef, Saksa
1. tanskandoggi, keltainen
Queenie Eye Del Castel Levante, om. Vidano Patrizia Maria, Italia
2. pitkäkarvainen saksanseisoja
Meck Van De Boterakker, om. Konings Elke, Belgia
3. saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea
Born To Win, om. Zolotareva Anna, Venäjä
 
BEST VETERAN OF DAY
Tuomari Kuplyauskas Evgeny, Venäjä
1. leonberginkoira
Hakuna C Bora Z Miloticek, om. Bauwens-Roobrouck Bart & Carine, Belgia
2. venäjänvinttikoira
Solovyev Gvardia Belaya, om. & Uspenskiy Dmitriy & Khenkina Marina, Venäjä
3. isosveitsinpaimenkoira
Volga Artis Vellari Iz Blagorodnogo Doma, om. Kondratieva Olga, Venäjä
4. saluki
Dabka's Italy, om. Anders Persson & Persson Anders, Ruotsi
 
BREEDERS GROUP
Tuomari Molinari Carla, Portugali
1. saluki
Badavie, Nordin Maria, Ruotsi
2. afgaaninvinttikoira
Agha Djari's, Boieck Stefan, Saksa
3. bordeauxindoggi
Tsarskaya Idillia, Starikova Elena, Venäjä
4. suursnautseri, musta
Stablemaster's, Faberge Frances, Suomi
 
BEST PUPPY OF DAY
Tuomari Landarte Adrian, Uruguay
1. saluki
Zadonas Durandal, om. Levenskog Elisabet, Ruotsi
2. snautseri, pippuri & suola
Southpaw Legend Saltus Ze Zahrabske, om. Skok Monika, Kroatia
3. venäjänmustaterrieri
Romashka Yablunevyi Tsvit, om. Yablonka Irina, Ukraina
4. englanninvinttikoira
Estet Classic Pretorian, om. Berzéné Laskai Andrea, Unkari
 
PROGENY GROUP
Tuomari Wilberg Leif-Herman, Norja
1. isosveitsinpaimenkoira
Alpina Karantanska, om. Jerkovic Neca
2. kääpiösnautseri, valkoinen
Xebec Great Expectations, om. Gerster Jelena
3. shar pei
Xanthi's Wrinkle Lucy, om. Fischer Stephanie & Thiel Ptera
4. skotlanninhirvikoira
Chic Choix Arwen To Blixten, om. Arhima-Oinonen Marja-Leena & Oinonen Kyösti & Arhima Inger
 
COUPLE CLASS
Tuomari Stefanescu Cristian, Romania
1. afgaaninvinttikoira
Shou Gerat Gipnoz/Shou Gerat Just Winning Formula, om. Belyaevskaya Anna & Osipova Irina, Venäjä
2. venäjänvinttikoira
Solovyev Bravy Gusar/Solovyev Gvardia Belaya, om. & Uspenskiy Dmitriy & Khenkina Marina, Venäjä
3. snautseri, pippuri & suola
Ankor Kurazh Nail/Ankor Kurazh Baska, om. Pryazhevskaya Anzhelika, Venäjä
4. tornjak
Tops/Luma Dalmatinski Vrisak, om. Filipovic Robert, Kroatia
 
BEST OF DAY GERMAN BREEDS
Tuomari Dux Hans-Joachim, Saksa
1. tanskandoggi, keltainen
Queenie Eye Del Castel Levante, om. Vidano Patrizia Maria, Italia
2. apinapinseri
Pepe Le Pew V. Tani Kazari, om. Cooijmans Mieke & Miodonski Lucienne, Alankomaat
3. rottweiler
Tk’S Black Star, om. Kristo Tamara, Serbia
4. kääpiösnautseri, musta-hopea
Solar Stone Z Dixie, om. Šindelářová Michala, Serbia
 
v.2017.11.20(01)
Powered by Show System ©  Suomen Kennelliitto - The Finnish Kennel Club