World Dog Show 2017 09-12.11.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|Ryhmän parhaat juniorit|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
9.11.2017 Torstai|10.11.2017 Perjantai|11.11.2017 Lauantai|12.11.2017 Sunnuntai
BEST VETERAN OF DAY
Tuomari Woh Chan Weng, Malesia
1. coton de tuléar
Monsieur Ames Raj Karpat, om. Klevisar Darja, Slovenia
2. shikoku
Yuu-Saiki V.D Egmato, om. Van Veghel E.A.M, Unkari
3. kiinanpalatsikoira, pekingeesi
Drakedram Feel The Wind, om. Hamre Beate, Norja
4. lapinporokoira
Suukkosuun Shamaani, om. Laitinen Sari & Hiltunen Pinja, Suomi
 
BREEDERS GROUP
Tuomari Klucniece Vija, Latvia
1. shikoku
V.D Egmato, Van Veghel E.A.M, Unkari
2. chihuahua, pitkäkarvainen
Microschihuas, Paunovic Dusan, Serbia
3. samojedinkoira
Cabaka, Morell Gitte, Tanska
4. phalène
Dollbabies, Fraimane Ilze, Latvia
 
BEST PUPPY OF DAY
Tuomari Satoshi Bessho, Japani
1. ranskanbulldoggi
A'vigdors Fahrenheit 212 Homewood Rockydell, om. Berrey David & Komissarova Ekaterina & Siegman Elena, Venäjä
2. amerikanakita
Lsa Lucas Shine Agata, om. Piskoppel Alexey, Venäjä
3. chihuahua, pitkäkarvainen
Mufuni House Chihov Richard The Lionheart, om. Viktória Miló, Unkari
4. siperianhusky
Winter Melody Next Witch In Trouble, om. Krieger Izabela, Puola
 
PROGENY GROUP
Tuomari Lokodi Csaba Zsolt, Romania
1. faaraokoira
Reedly Road Lynway, om. Evteeva Maria & Popova Maria
2. basenji
C-Quest Jokuba Dandy Shandy, om. Baaser Noel
3. phalène
Magic Sunrise Great Gentleman, om. Fraimane Ilze
4. samojedinkoira
Cabaka's Sweet Surrender, om. Morell Gitte
 
COUPLE CLASS
Tuomari Kazlauskaite Ramune, Liettua
1. eurasier
Daodejing Jôbu Na Junzô Fusko/Daodejing Juunan Fusko, om. Pastutmaz Sophie, Ranska
2. shiba
Handzimemesite Urusey Yatsura/Lekkou Make It Real Not Fantasy, om. Kurenkova Alla & Kulakhmetieva Tatiana, Venäjä
3. phalène
Magic Sunrise Great Gentleman/Dollbabies Abelle Art Of Elegance, om. Fraimane Ilze, Latvia
4. cavalier kingcharlesinspanieli
Dante Dei Piccoli Demoni/Born To Annoy Dei Piccoli Demoni, om. Carsana Lorella, Italia
 
BEST OF DAY GERMAN BREEDS
Tuomari Kastl Gerda, Saksa
1. saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea
Born To Win, om. Zolotareva Anna, Venäjä
2. saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea
Jotamillen Handsome Hiram, om. Tastula Tarja & Teija Koponen, Suomi
3. kromfohrländer
Delta Vom Glatten Kiesel, om. Nothelle Birgit & Nothelle Paul, Saksa
4. saksanpystykorva, pomeranian
Moonlight's The Ultimate Warrior, om. Chupakcharoen Rungtiwa, Thaimaa
 
v.2017.11.20(01)
Powered by Show System ©  Suomen Kennelliitto - The Finnish Kennel Club