World Dog Show 2017 09-12.11.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|Ryhmän parhaat juniorit|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
9.11.2017 Torstai|10.11.2017 Perjantai|11.11.2017 Lauantai|12.11.2017 Sunnuntai
BEST VETERAN OF DAY
Tuomari Reisinger Karl P., Itävalta
1. barbet
Batterikullens Come To The Cabaret, om. Bak Frederiksen Anette, Tanska
2. mäyräkoira, lyhytkarvainen
Lucas Vom Driland, om. Jüling Attiláné, Unkari
3. espanjanvesikoira
Zorrazo Zeus, om. Fredrikson Marika, Kroatia
4. suomenajokoira
Satumeren Niko, om. Mikkonen Emma, Suomi
 
BREEDERS GROUP
Tuomari Engh Espen, Norja
1. amerikancockerspanieli
Caci's, Östman, Lundqvist, Persson Carina, Caroline, Mikael, Ruotsi
2. petit basset griffon vendéen
Van Tum-Tum's Vriendjes, Huikeshoven Gwen, Alankomaat
3. lagotto romagnolo
Gleska, Bäckman Camilla, Ruotsi
4. sileäkarvainen noutaja
Almanza, Ulin Ragnhild, Ruotsi
 
BEST PUPPY OF DAY
Tuomari Velez Pico Roberto, Puerto Rico
1. amerikancockerspanieli
Nikomidiya Game With Magic, om. Hume Nicole, Iso-Britannia
2. labradorinnoutaja
Nicol' Poli Beetroot, om. Potovina Tatiana, Venäjä
3. portugalinvesikoira
Go And Win Locomotive Breath, om. Hirtz-Schmidt Silke & Dabelstein Katharina, Saksa
4. lagotto romagnolo
Lieta Amici Per Sempre, om. Frei Christine, Sveitsi
 
PROGENY GROUP
Tuomari Delmar Sean, Irlanti
1. rhodesiankoira
Jelany Red Djimbo Farey, om. Verenkova Alla & Kamle Elena
2. sileäkarvainen noutaja
Castlerock Simply Magic, om. Dyren Anette
3. portugalinvesikoira
Patriot's Life In The Fast Lane, om. Griffioen-Van Beek Ilona
4. mäyräkoira, lyhytkarvainen
Lucas Vom Driland, om. Jüling Attiláné
 
COUPLE CLASS
Tuomari Lepasaar Marko, Viro
1. mäyräkoira, karkeakarvainen
Cardenal Mendoza Grotta Mafalda/Madama Dore' Della Val Vezzeno, om. Azzini Eleonora, Italia
2. englanninspringerspanieli
L'power Point De La Tete De Fellering/Adamant's Over The Moon, om. Simonin Laurent & Baudry Pascale & Hovila Tarja, Ranska
3. bretagnenbassetti
Whistlewood's Six Shooter/Whistlewood's Maris Piper, om. Stromberg Elisabeth, Ruotsi
4. karkeakarvainen unkarinvizsla
Zoldmali Dio/Afina, om. Enaeva Kseniya & Przhelutskaya Natal'ya, Venäjä
 
BEST OF DAY GERMAN BREEDS
Tuomari Kreiner Michael
1. pitkäkarvainen saksanseisoja
Meck Van De Boterakker, om. Konings Elke, Belgia
2. mäyräkoira, kaniinimäyräkoira lyhytkarvainen
Picollo Teckel Infanta, om. Ekaterina Pikul, Venäjä
3. lyhytkarvainen saksanseisoja
Malomközi Gilde, om. Nagy István, Serbia
4. baijerinvuoristovihikoira
Evart Z Babinej Hory, om. Balcere Kristine, Ruotsi
 
v.2017.11.20(01)
Powered by Show System ©  Suomen Kennelliitto - The Finnish Kennel Club