German Winner Show 08.11.2017
FCI 1|FCI 2|FCI 3|FCI 4|FCI 5|FCI 6|FCI 7|FCI 8|FCI 9|FCI 10
Ryhmän parhaat|BIS-tulokset|Junior Handler tulokset
BEST IN SHOW
Tuomari Peper Wilfried, Saksa
1. puli, valkoinen
Loncsosi Bator Orkeny, om. Ravn Jesper, Tanska
2. karkeakarvainen kettuterrieri
Travella Starlord, om. Malzoni Jr Victor, Brasilia
3. rhodesiankoira
Evergraces League Of Legends Jax, om. Sonnenberg Kathrin, Saksa
4. punainen irlanninsetteri
Guardian Angel The Irish Spirit Of Nature, om. Mayer Günther, Saksa
 
BEST VETERAN OF DAY
Tuomari Sudarsan C.V., Intia
1. karkeakarvainen kettuterrieri
Travella Starlord, om. Malzoni Jr Victor, Brasilia
2. siperianhusky
Snowmist's Quicksilver Speigas, om. Baryte Laura & Leblanc Kim & Shimizu-Terella Hiroyo, Liettua
3. puli, muut värit
Bubbleton Feel The Spirit, om. Ravn Jesper & Vonge Steen, Tanska
4. labradorinnoutaja
Ghosteerie Gaspode Vom Biberwald, om. Föllmer Barbara Und Johannes, Saksa
 
BREEDERS GROUP
Tuomari Wilson Lois, Etelä-Afrikka
1. siperianhusky
Snowmist's, Ramey-Leblanc Kim, Kanada
2. cockerspanieli
Manaca's, Forsander Monica, Ruotsi
3. lhasa apso
Chic Choix, Kares Juha, Suomi
4. kerrynterrieri
Loughborough Suite, Sonnenschein Tanja, Saksa
 
PROGENY GROUP
Tuomari Skalin Bo, Ruotsi
1. beagle
Starbuck Torbay Pillow Talk, om. Larsen Toke
2. villakoira, iso, harmaa, aprikoosi/punainen
Pajans Auenpudel Nena, om. Romana Iogha Francesca
3. dalmatiankoira
Gwynmor Hitch Hiker, om. Tarasenko Tatiana & Abrosimova Irina
 
COUPLE CLASS
Tuomari Walsh John Jr, Irlanti
1. apinapinseri
Tamarin Ticket To Ride/Murimah Bona Capona, om. Bizin Andrew & Stepina Irina, Venäjä
2. faaraokoira
Vaskurs Obelix Qiwison/Vaskurs Kixia Qiwodotter, om. Madsen Christina Hagen, Tanska
3. punainen irlanninsetteri
Ardbraccan Talisman/Garden Stars Irish Unique, om. Schulz Tatjana, Saksa
4. kääpiösnautseri, musta
Rocker Rezlark Gen.Vito/Yamba Rezlark, om. Chlench Silvia, Saksa
 
v.2017.11.20(01)
Powered by Show System ©  Suomen Kennelliitto - The Finnish Kennel Club